طراحی سایت در یزد

طراحی سایت در یزد

طراحی سایت در یزد، طراحی و راه اندازی سایت یکی از الزامات کسب و کارهای مختلف در دنیای فناوری کنونی است. تمام کسب و کارها چه بزرگ و چه کوچک در شهرهای مختلف به استفاده از تکنولوژی های جدید سوق داده می‌شوند تا سبک جدیدی از ارائه خدمات را تجربه کنند. مشاغل و فعالیت‌های مستقر در یزد نیز از این قاعده مستثنی نیستند. شرکت ها و موسسات با دارا بودن یک وبسایت، اپلیکیشن، شبکه های اجتماعی و غیره می‌توانند تعامل بهتری با کاربران و مشتریان خود داشته باشند و هر چه بهتر به سمت اهداف خود حرکت کنند. در این مقاله ضمن ارائه اطلاعات در رابطه با مراحل طراحی سایت، و ویژگی‌های یک وبسایت مناسب شما را راهنمایی می‌کنیم تا مناسبترین شرکت و تیم طراحی سایت در یزد را انتخاب نمایید.

ویژگی‌های یک سایت مناسب

اولین و مهمترین ویژگی یک سایت خوب داشتن رابط کاربری مناسب و جذاب است. به نحوی که کاربر هنگام استفاده از سایت، دچار سردرگمی نباشد و به آسانی به آنچه که می‌خواهد دسترسی داشته باشد. یک وبسایت خوب، کاربر را جذب می‌نماید و رضایت وی را بدست می‌آورد.

مورد بعدی دارا بودن از امنیت بالا و قوی می‌باشد. کاربران یک سایت با اعتماد به سایت اطلاعات شخصی و کاربری خود مانند ایمیل، شماره موبایل و غیره را وارد می‌کنند. بنابراین مالکان وبسایت باید این اطمینان را ارائه دهند که اطلاعات آنان محفوظ می‌ماند و اجاره دسترسی به سودجویان داده نمی شود.

ریسپانسیو (Responsive ) و واکنشگرایی پارامتر مهم بعدی برای یک وبسایت خوب است. امروزه بسیاری از جستجوها ( بیش از 70 درصد) از طریق تلفن های همراه صورت می‌گیرد و بیشتر کاربران اینترنت از گوشی همراه استفاده می‌کنند، بنابراین نمایش وبسایت در صفحات نمایش مختلف به شکل کاربرپسند بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

مراحل طراحی سایت در یزد

انجام فرآیند طراحی سایت شامل برخی مراحل و گام است که جز به جز به هر یک از این مراحل می‌پردازیم. ممکن است روند کاری شرکت طراحی سایت که با آن به توافق رسیده‌اید، متفاوت‌تر باشد ولی در حالت کلی پروسه طراحی سایت از مراحل مشترکی برخوردار می‌باشد.

بررسی ابعاد مختلف و برنامه ریزی‌های ساخت سایت

فرقی نمی‌کند اگر می‌خواهید برای خود یا دیگران سایتی طراحی کنید. ابتدا باید تمام ابعاد مختلف را مورد بررسی قرار دهید. اهداف معین از ساخت سایت، نیازها و موارد مورد نیاز را مشخص نمایید. براساس اهداف و نیازمندهای‌ معین شده، باید مشخص کنید که سایت به چه امکاناتی نیاز دارد، با چه هدفی راه اندازی می‌شود و قصد دارد کدام نیاز کاربران را مرتفع سازد. سپس اطلاعات در دسترس را همراه با نیازهای اعلام شده از سوی کارفرما به صورت پروپوزال مستند نمایید تا سایر مراحل مطابق با مکتوبات انجام پذیرد.

طراحی وب سایت های ریسپانسیو

بررسی و تدوین محتوا

پس از تکمیل پروپوزال و آگاهی از درخواست‌های مطرح شده کارفرما، زمان بررسی و تدوین محتوای مناسب مطابق با اهداف و نیازهای مکتوب می‌رسد. محتوا براساس ماهیت سایت می‌تواند شامل؛ متن، تصاویر، لوگوی تجاری، اطلاعات لازم برای تماس با ما، محتوای متنی درباره ما، لیست و نمونه محصولات، خدمات، رنگ های سایت و… باشد. با تدوین محتوا، تمام موارد پیشنهادی در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد تا در صورت تایید، مراحل بعدی طی شود.

بیشتر بخوانید: طراحی سایت در تبریز

طراحی UI/UX و فایرفریم

در مرحله سوم طراحی سایت در یزد، تیم طراحی گرافیکی باید فایرفریم اولیه سایت را طراحی نمایند. در این مرحله کلیه صفحات مدنظر از قبیل؛ صفحه اصلی یا خانه، خدمات، تماس با ما، درباره ما، بلاگ، قوانین و مقررات، سوالات متداول و غیره به تصویر در می‌آید و در قالب حالتی که کاربر آن را مشاهده می‌کند، ارائه می‌شود.

این طراحی اولیه با استفاده از رنگ ها و لوگوها و المان‌های مشخص شده در مرحله قبلی انجام می‌شود و باید به تایید کارفرما نیز برسد.

طراحی قالب اصلی سایت

پس از به تایید رسیدن فایرفریم اولیه سایت، باید آن را در قالب اصلی اجرا نمود. بدین ترتیب طراحی تمام صفحات سایت با رعایت اصول و استانداردهای طراحی انجام می‌شود.  بایستی تلاش ‌شود تا سایت طراحی شده کاملا مناسب با نوع و ماهیت فعالیت کارفرما باشد. در این مرحله نیز، تغییرات و نظرات کارفرما اعمال می‌گردد.

توسعه و کدنویسی سایت

پس از آنکه قالب اصلی سایت آماده شد باید سایت را توسعه داد و کدنویسی‌های آن را انجام داد. در سایت‌های وردپرسی این مرحله وجود ندارد، زیرا از یک طرح آماده و کدنویسی شده استفاده می‌گردد.

تیم کدنویسی و برنامه نویسی باید مطابق با آخرین تکنولوژی‌های موجود و مناسب ترین زبان‌های برنامه نویسی این مراحله را به انجام رسانند. زبان‌ها و تکنولوژی های مختلف برنامه نویسی مانند؛ HTML، CSS، JQuery، Java script، phyton، My SQL، Magno DB، PHP ، React، SASS و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انجام کدنویسی اختصاصی منجر به تسلط کامل به کلیه خطوط برنامه نویسی سایت شده و چنانچه خطایی در سیستم رخ دهد، به سرعت قادر به شناسایی و رفع آن خواهد بود. علاوه بر آن، در طراحی سایت در یزد باید به عوامل دیگری مانند، امنیت سایت، ریسپانسیو و واکنشگرایی، سرعت سایت، بازدهی مناسب و کاربر پسند بودن نیز توجه داشت.

ورود اطلاعات اولیه سایت

با اتمام مرحله قبلی، نوبت به مرحله ورود اطلاعات اولیه سایت می‌رسد. در این مرحله بایستی سایت را از حالت خروجی خام خارج نموده و اطلاعاتی در آن بارگذاری نمود. ممکن است با بارگذاری دیتاها برخی باگ‌ها و ایرادات سایت مشخص شود که تیم طراحی سایت در یزد می‌توانند نسبت به رفع آن اقدام نمایند.

تست و بازنگری سایت

یکی از مهم‌ترین مراحل طراحی سایت در یزد، انجام تست و اعمال بازنگری و اصلاحات است. در این مرحله برخی از طراحان سایت با استفاده از یک فضای هاست نمونه، سایت را نمایش می‌دهند تا کارفرما هم به عنوان یک کاربر و هم به عنوان یک مدیر، سایت را مورد بررسی قرار دهد و نظرات خود را در رابطه با قسمت‌های مختلف سایت و عملکرد آن مطرح نماید.

ممکن است برخی کارفرمایان درخواست‌هایی خارج از مستندات پروپوزال اولیه طرح کند. در این صورت می‌توان پس از توافق طرفین تغییراتی در پروپوزال اعمال نمود و هزینه طراحی سایت را افزایش داد.

طراحی سایت هایی با سرعت بالا

پس از مستند سازی تغییرات درخواستی کارفرما، تیم طراحی و ساخت سایت بایستی اصلاحات لازم را انجام دهند تا سایت به بهترین شکل خود آماده گردد. در این مرحله نیز می‌توان باگ‌ها و ایرادات سایت را مرتفع نمود تا سایت برای تحویل نهایی آماده گردد.

تحویل نهایی سایت و ارائه آموزش

پس از نهایی سازی پروژه و به تایید رسیدن آن، اکنون زمان تحویل پروژه به کارفرما است. ابتدا کارفرما یا کارفرمایان باید نحوه کار با سایت و پنل مدیریتی را آموزش ببینند. این آموزش‌ها می‌تواند بصورت حضوری و در قالب جلسات آموزشی چند ساعته برگزار شود و یا می‌توان بصورت غیرحضوری و از طریق ابزارهای مختلف مانند sky، تماس‌های تصویری و غیره صورت پذیرد. علاوه بر آن، برخی از شرکت‌های طراحی سایت در یزد، آموزش‌هایی در قالب ویدیوهای آموزشی در اختیار مشتری قرار می‌دهند تا هر زمان که به آن نیاز دارند، بتوانند استفاده نمایند.

ارائه پشتیبانی

تمام خدمات که به کاربران و مشتریان ارائه می‌گردد نیازمند پشتیبانی می‌باشد. حتی اگر بهترین نوع وبسایت طراحی و راه اندازی گردد باز احتمال بروز مشکلاتی وجود دارد. طراحان و راه اندازان سایت می‌توانند با ارائه پشتیبانی‌های لازم رضایت کارفرما را جلب نمایند و. خدماتی با کیفیت عرضه دهند. شاید بتوان به جرات گفت، نقطه تمایز موسسات و شرکت‌های طراحی سایت در یزد نیز می‌تواند همین ارائه پشتیبانی باشد.

چطور شرکت مناسب برای طراحی سایت در یزد را انتخاب کنم؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که ممکن است کارفرمایان با آن مواجه شوند این پرسش می‌باشد که چطور مناسبترین شرکت و تیم برنامه نویسی و طراحی سایت را انتخاب کنم. باید در نظر داشته باشید که خود کارفرما پیش از مراجعه و انتخاب طراحان سایت تمام آنچه که از راه اندازی یک وبسایت می‌خواهد را باید مشخص نمایند. به عبارت دیگر، هدف کارفرما از راه اندازی وبسایت چیست؟ قصد دارد چه نیازی را برطرف نماید و چه چشم اندازی برای آینده دارد.

براساس اطلاعات فوق می‌توان آسانتر عمل نمود. کارفرمایان می‌توانند با یک جستجوی ساده در گوگل به لیست طویلی از شرکت‌های طراحی سایت دست یابند. افرادی قصد طراحی سایت در یزد را دارند، باید نمونه کارهای شرکت‌های مختلف را مشاهده و مورد بررسی قرار دهند. این نمونه‌ها ممکن است در سایت خود شرکت برنامه نویسی موجود باشد و یا به وبسایت اصلی نمونه کارها لینک داده شود. با بررسی نمونه کارهای مختلف، اکنون زمان بررسی هزینه‌ها می‌رسد.

در این گام، باید توجه شود، چه امکاناتی با چه هزینه‌ای مورد طراحی قرار می‌گیرد. با یک حساب سرانگشتی و مقایسه هزینه‌ها و امکانات می‌توان مناسبترین تیم طراحی از لحاظ هزینه را شناسایی کرد. سپس باید بدانید تیم‌های مختلف چه خدماتی ارائه می‌دهند. برای آگاهی از این موضوع می‌توانید نمونه قراردادهای طراحی سایت در یزد را جستجو نماید. بدین ترتیب با قراردادهای بسیاری مواجه خواهید شد و می‌توانید آنها را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار دهید.

اگر سوالات و پرسشهای دیگری نیز دارید می‌توانید سوالات متداول که امروزه در اغلب وبسایت‌ها موجود می‌باشد را مطالعه نمایید. با انتخاب مناسبترین تیم برنامه نویسی و طراحی، حالا می‌توانید با آنان تماس بگیرید و بصورت حضوری یا غیرحضوری برای طراحی و راه اندازی یک سایت با کیفیت به توافق برسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان اسکرول به بالا