سئو سایت

تعریف سئو | حتما بخوانید

سئو سایت

به طور سئو عبارت است از مجموعه کارهای که درون و بیرون سایت شما انجام می شود تا در نتایج جستجو بیشتر دیده شوید.

به طور کلی سئو به مجموعه اقداماتی گفته می شود در درون و بیرون سایت شما انجام می شود تا در نتایج جستجو بیشتر دیده شوید.این دو مورد در اصطلاح درست به نام های Off page Seo و On page Seo تقسیم می شود که باز هر کدام به بخش های کوچکتر تبدیل می شوند.برای اینکه یک سایت به شکل درست پیشرفت کند,باید هر دو مورد را رعایت کنید و امروزه موتورهای جستجو به ویژه گوگل اهمیت زیادی به سئو داخلی می دهند.در ابتدا بگوییم که هزینه سئو سایت به نسبت سودی که کسب خواهید کرد,هیچ چیز نیست!

خب حالا بیایم کمی دقیق تر سئو داخلی و سئو خارجی را توضیح دهیم.تمام این توضیحات برای این است که شما آشنایی بیشتری در هنگام مدیریت سایت یا دادن پروژه تان به شخص یا شرکتی داشته باشید 🙂

 1. سئو داخلی – On page SEO

سئو داخلی یعنی بهینه سازی یک صفحه خاص از سایت برای جذب ترافیک و رتبه بیشتر در نتایج جستجو.برای این کار باید دو ملاک را در نظر بگیرید : کیفیت و طول محتوا + بهینه سازی کدهای سایت.البته سئو داخلی به همین سادگیا هم نیست و در این مقاله می توانید به شکل دقیق با تمام جزئیات آن آشنا شوید.

     2. سئو خارجی – Off page SEO

سئو خارجی به تمام کارهایی که بیرون از سایت شما اما برای بالاتر آمدن در نتایج جستجو انجام می شود,می گویند.اغلب افراد سئو خارجی را فقط لینک سازی می دانند که کاملا غلط است.

بسیاری از افراد که یا اطلاعی از نحوه کار ندارند و یا از قصد (سئو کار مبتدی),تنها به موتورهای جستجو دقت می کنند که این کار ممکن است به قیمت هدر رفتن سرمایه و وقتتان تمام شود.زیرا زمانی که کاربر نتواند با محتوا شما استفاده کند یا سایت برایش گیج کننده باشد,در همان ثانیه های اولیه از سایت خارج شده و از این یعنی افزایش بانس ریت (Bounce Rate) و افت در نتایج جستجو.

همانطور که می دانید موتورهای جستجو اهمیت بسیار زیادی به رفتاری که کاربران می کنند می دهند.بدون کاربران,گوگل و سایر موتورهای جستجو از بین خواهند رفت و به همین دلیل است که هر ساله کار برای وب مستران سخت تر می شود.این سختی ها به دلیل آپدیت یا آمدن الگوریتم جدیدی برای گوگل به وجود می آیند که روز به روز بر کیفیت موتورهای جستجو و سایت های افزوده می شود.

لینک سازی + محتوا | اصلی ترین معیارهای سئو

2 دلیل می توانند بیشترین تاثیر را در سئو یک صفحه از سایت شما را داشته باشند.اولی لینک سازی و دومی تولید محتوا که هر کدام باید کیفیت خوبی داشته باشند.برای لینک سازی شما باید علم کافی را داشته باشید تا مبادا بک لینک اسپم بسازید یا بخرید. برای سنجیدن کیفیت یک بک لینک باید به معیارهای زیر توجه داشته باشید :

 1. قدرت دامنه (Domain Authority) : این عدد بین 0 تا 100 بوده که هر چقدر بالاتر باشد,یعنی قدرت کل دامنه شما بیشتر است.
 2. قدرت صفحه (Page Authority) : این مورد هم بین 0 تا 100 امتیاز دهی می شود و هر چقدر بالاتر باشد یعنی قدرت صفحه شما بیشتر و در نتیجه شانستان برای حضور در نتایج بالاتر افزایش پیدا می کند.
 3. اسپم اسکور (Spam Score) : همانطور که از اسمش پیداست,نشان دهنده میزان اسپم سایت شما می باشد و بین 0 تا 100 درصد متغیر است.اگر این عدد از 17 بالاتر باشد باید نگران باشید!

موارد دیگری هم از جمله TF,CF وجود دارند که در حال حاظر وقت کافی برای توضیح تمامی آنها را نداریم.اما در کنار این موارد بک لینک ها به دو نوع دو فالو (Dofollow) و نو فالو (Nofollow) تقسیم می شوند.

بک لینک های Dofollow

بک لینک های فالو یا دو فالو از نظر سئو اهمیت زیادی دارند و به این معنی هستند که سایت مبدا به سایت شما لینک می دهد و تایید هم می کند! یعنی سایت شما با ارزش می باشد.این نوع بک لینک های تاثیر بسیار زیادی بر سایت شما می گذارند و معمولا سخت تر هم به دست می آیند.بهترین روش دریافت بک لینک های دوفالو,خرید رپرتاژ اگهی با کیفیت و مرتبط است.

بک لینک های Nofollow

بک لینک های نوفالو دارای تگ “rel=”nofollow هستند و ارزش زیادی در سئو ندارند,زیرا موتورهای جستجو پیج رنک و انکرتکست را در آن منتقل نمی کنند.در اغلب مواقع هم موتور جستجو گوگل لینک های نوفالو را کراول نمی کنند.بهتر است درصد تعداد بک لینک های فالو به نوفالو را حفظ کنید تا موتورهای جستجو به شما شک نکنند (70 – 30 به نفع دوفالو).شما می توانید تعداد زیادی بک لینک نوفالو به شکل رایگان بسازید.

لینک سازی
چطور یک محتوا حرفه ای و با ارزش تولید کنیم؟

یکی از مهمترین معیارهای دریافت ترافیک و از افزایش کیفیت سایت,ـولید محتواست که خود همین قضیه سختی های زیادی هم دارد.تولید محتوا کار هر کسی نیست و نیاز به زمان و علم زیادی خواهد داشت.اما اگر بخواهید مقاله های بازنویسی یا ترجمه شده تولید کنید,کار چندان سختی ندارید.برای تولید محتوا باید به اصول سئو آشنایی جزئی داشته باشید,اما بهتر است از یک سئو کار حرفه ای برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب مقاله تان کمک بگیرید.

برای شروع شما باید با تگ های هدینگ H1,H2,H3,H4,H5,H6 آشنا باشید تا بتوانید از کلمات کلیدی در مکان های درست استفاده کنید.معمولا برای هر مقاله 1000 کلمه ای 3 کلمه کلیدی اصلی و 5 کلمه کلیدی فرعی در نظر گرفته می شود که باید کلمات کلیدی اصلی را در داخل تگ H2 قرار دهید.همچنین باید بتوانید چگالی کلمات کلیدی را در متن خود حفظ کنید,به طوری که نه خیلی زیاد و نه خیلی کم استفاده کنید.

🔆 محتوا به انواع مختلف اختصاصی,بازنویسی و کپی تقسیم می شود که محتوا کپی هیچ ارزشی ندارد و تنها به عنوان پر کننده یک قسمت استفاده می شود.محتوا اختصاصی خود به دو دسته محتوا ترجمه و تالیفی دسته بندی می شود.برای نوشتن یک محتوا تالیفی باید در زمینه مورد نظر علم زیادی داشته باشید در غیر این اصلا چیزی به ذهنتان نخواهد آمد که بنویسیذ یا اطلاعات غلط به بازدید کنندگان می دهد.

انواع روش های تولید محتوا
تفاوت را احساس کنید D:

تفاوت سرویس های وبری با دیگر شرکت ها

بسیاری از شرکت های طراحی سایتی که در نتایج جستجو رتبه خوبی دارند,با روش های کلاه سیاه سئو سایت شما را پیش می برند که این کار در ابتدا بسیار راضی کننده و جذاب به نظر می رسد.اما با گذشت زمان,به مرور رتبه شما افت خواهد کرد و شرکت ها هم با گرفتن پول های گزاف اقدام به حفظ جایگاه شما می کنند.شاید با خودتان بگید که هدف ما خراب کردن دیگر شرکت ها می باشد! به هیچ وجه اینطوری نیست و گروه ما در گذشته با شرکت های مختلف زیادی همکاری داشته و در این مدت توانسته تجربیات بسیار زیادی را به دست بیاورد.

⚠️ با سئو کلاه سیاه بیشتر آشنا شوید 

چطور متوجه روش سئویی شویم که برای ما آماده کرده اند؟

برای این کار شما نیاز به دانش سئو دارید که هر کسی وقت و علاقه لازم برای ورود به زمینه را ندارد.اما به طور معمول اگر قیمت پیشنهادی به شما بسیار کم و غیر عادی به نظر می رسد,قطعا از روش های سئو سیاه برایتان استفاده خواهند کرد.برای مثال اگر قیمت ما برای کلمات کلیدی اجاره ماشین/اجاره خودرو/اجاره ماشین لوکس ماهانه 3.5 میلیون تومان و به مدت 6 ماه باشد و شرکت دیگری همین کار را با ماهانه 1.5 میلیون تومان انجام دهد,در سئو سیاه بودن آن شک نکنید!

سئو سایت
سئو سایت

پلن پایه

میلیون تومان 2 ماه
 • برطرف کردن های ارورهای تم
 • افزایش سرعت سایت
 • لینک سازی داخلی
 • ساخت صفحات فرود
 • آنالیز 3 رقیب اصلی
 • آنالیز کلمات کلیدی
 • ساخت بک لینک های با کیفیت
 • ✔️ مناسب برای کلمات کلیدی ساده

پلن حرفه ای

میلیون تومان 3.5 ماه
 • برطرف کردن ارورهای تم
 • افزایش سرعت سایت
 • لینک سازی داخلی
 • ساخت صفحات فرود
 • آنالیز 10 رقیب اصلی
 • آنالیز و انتخاب کلمات کلیدی
 • ساخت بک لینک های با کیفیت
 • ✔️ مناسب برای کلمات کلیدی متوسط

پلن فوق حرفه ای

میلیون تومان توافقی ماه
 • برطرف کردن ارورهای تم
 • افزایش سرعت سایت
 • لینک سازی داخلی
 • ساخت صفحات فرود
 • آنالیز 20 رقیب اصلی
 • آنالیز و انتخاب کلمات کلیدی
 • ساخت بک لینک های با کیفیت
 • ✔️ مناسب برای کلمات کلیدی سخت

هر پروژه سئو چقدر زمان می برد؟

بسیاری از افراد این سوال را از ما می پرسند که پروژه ما چقدر طول می کشد تا به پایان برسد؟ اما باید بدانید که ساده ترین پروژه ها هم حدود 4 الی 6 ماه (سایت صفر) زمان نیاز دارند و اینطور نیست که شما بتوانید در عرض یک ماه وارد صفحه اول شوید.به طور کلی برای کلمات کلیدی متوسط و نیمه رقابتی حدود 6 ماه و برای کلمات کلیدی سخت تر تا یک سال زمان نیاز است.البته زمان بندی یک پروژه به عوامل مختلفی از جمله سن سایت,قدرت سایت و وضعیت رقبا بستگی دارد و هیچکس نمی تواند همان لحظه به شما قیمت و زمان دهد! و اگر سئو کاری همان لحظه ای سوال می پرسید به شما جواب داد,قطعا چیزی از سئو نمی داند.

البته در بعضی موارد می توان این زمان را کمتر هم کرد و تنها راه حل آن افزایش بودجه ماهانه شماست.در اغلب پروژه های برای اینکه به کارفرما فشار نیاید,ما سعی می کنیم که مبلغ پروژه را بین ماه های بیشتر تقسیم کنیم.برای اگر قیمت یک پروژه 20 میلیون تومان باشد می توانید به جای پرداخت 2 میلیون تومان به مدت 10 ماه,ماهانه 3.6 میلیون تومان به مدت 6 ماه پرداخت کنید.

مراحل انجام یک پروژه

در هر کسب و کاری معمولا بخش سئو سخت ترین مرحله بوده و هزینه آن از طراحی سایت و دیگر موارد بیشتر خواهد بود,اما این هزینه ها بی دلیل نبوده و شما با یک استراتژی درست می توانید 10 برابر همان هزینه ای که کردید در سال اول درامد داشته باشید. (آشنایی بیشتر با مفهوم سئو)

آنالیز کلمات کلیدی
آنالیز رقبا سایت
قرارداد وبری
شروع پروژه سئو
پایان پروژه
قرارداد پشتیبانی

آنالیز سایت و کلمات کلیدی

آنالیز سایت های رقیب

بستن قرارداد

شروع پروژه

پایان پروژه

قرارداد پشتیبانی (در صورت نیاز)

پیام بگذارید

X